HOT NEWS:

„Deadstar”, czyli trasa pożegnalna zespołu T.Love Alternative [PATRONAT]

Luty ’82. Środek stanu wojennego w Polsce. Strajki, akcje protestacyjne, krwawe manifestacje i represje. Na fali tych politycznych wydarzeń – z inicjatywy czterech częstochowskich licealistów – powstała grupa Teenage Love Alternative. Po ponad trzydziestu latach koncertowania mówi się o nich jako królach polskiego rock and rolla, artystach należących do krajowej śmietanki muzyki alternatywnej. Bogaty repertuar sceniczny, dobre – wszak wszystkim znane – kawałki oraz liczne trasy koncertowe to znaki rozpoznawcze marki, jaką przez lata zdołał sobie wyrobić zespół T.Love. Dziś twórcy tej kultowej kapeli kończą swoją muzyczną działalność i chcąc należycie pożegnać swoich fanów, wyruszają w Polskę z minitrasą koncertową.

Jesienne, pożegnalne koncerty promować będzie ostatnie, skądinąd wyjątkowe, podwójne wydawnictwo. Na „T.Love Alternative – 19822015”składać się będą dwa krążki (CD i DVD), a całość ukaże się na rynku już 1 października! Wytwórnia S.P. Records zadbała o to, by na wersji CD znalazły się – oprócz relacji z ubiegłorocznego występu grupy na Rock Festiwalu w Cieszanowie – dwa premierowe kawałki studyjne (nagrane przez stary skład w lipcu w Tarchostudio, tj. sali prób położonej w przemysłowej części Żerania, tuż nieopodal Wisły, której wystrój można określić jako przytulny squat). Jako że jest to naprawdę ostatnia okazja, by zapoznać się ze świeżymi utworami T.Love, już teraz zapraszam was do odsłuchania jednego z czołowych singli tego albumu – „Dzielnica cudów robi wrażenie!

Pozostałe utwory, jakie znajdziecie na „19822015” to zarówno premierowe „Ultra”, jak i największe hity zespołu: „Fank”, „Nasza tradycja”, „Imperium”, „Gumka Babalumka”, „Moja kolacja to imitacja”, „Polowanie na słonia”, „Idą żołnierze”, „Śpiewam bęben”, „Ogolone kobiety”, „Autobusy i tramwaje”, „Gwiazdka”, „Zabijanka”, „My-marzyciele”. Na wersję DVD, obok wspomnianych wyżej pozycji, trafią również archiwalia filmowe z lat 2003-2015 oraz dwa teledyski. Całość zadedykowana została nieżyjącym już członkom grupy T.Love: Jackowi (Słoniowi) Wudeckiemu, Rafałowi (Włoczowi) Włoczewskiemu, Heniowi Wasążnikowi oraz wszystkim innym, którzy kiedykolwiek, w latach  80-tych współpracowali z zespołem. Oba albumy dostępne są w przedsprzedaży w NuPlays! Już teraz zostańcie właścicielami unikatowych pakietów premierowych: https://nuplays.pl/page/tla

Gdzie i kiedy T.Love zagra po raz ostatni? Oto lista pożegnalnych koncertów:

  • 1 października – Toruń (Klub Lizard King)
  • 2 października – Grudziądz (Klub Akcent)
  • 3 października – Warszawa (Festiwal Róbrege)
  • 8 października – Kraków (Klub Drukarnia)
  • 9 października – Częstochowa (Klub Teatr From Poland)

Jako support na trasie koncertowej wystąpi łódzki zespół grunge’owy, Ted Nemeth. Zapraszamy w imieniu T.Love!


Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia