HOT NEWS:

Polboat Yachting Festival po raz czwarty w gdyńskiej marinie.

W dniach 27-30 lipca Gdynia, polska stolica żeglarstwa, stała się areną dla największych targów jachtowych na wodzie w Polsce – Polboat Yachting Festival. Impreza odbyła się już po raz czwarty i przyciągnęła tysiące miłośników sportów wodnych, pasjonatów żeglarstwa oraz ciekawskich turystów. Marina Yacht Park w Gdyni zamieniła się w prawdziwe mekka dla entuzjastów pięknych jednostek pływających.

**Branża Jachtowa w Polsce**

Polska jest europejską potęgą w budowie jachtów i łodzi, co zostało wyraźnie podkreślone podczas Polboat Yachting Festival. Inni zauważają, że sukcesy Polski w tej branży wiążą się z bardzo długą historią w produkcji jednostek pływających oraz faktorem dużych zasobów lasów, gdzie drewno odgrywa kluczową rolę jako materiał jachtów. Czynnikiem dodatnim jest również świetna lokalizacja w niemalże środku Europy, niedaleko krajów skandynawskich, co sprzyja szybkiemu i łatwemu eksportowi jednostek.

**Gwiazdy Targów**

Na festiwalu można było podziwiać ponad 100 różnorodnych jednostek pływających, w tym luksusowe jachty żaglowe, katamarany, łodzie motorowe, skutery wodne oraz deski SUP. Wśród najważniejszych wystawców znaleźli się m.in.: Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Wave Catamarans, Parker Poland, Northman, Balt Yacht, Cobrey Yachts, Sportis, Techno Marine, Nautic Yachts, Vulcan Yachts, O’Boats, Mazuria, Go2Boat, Stillo Yachts, TJ Boats, Pro Air – Jacht 2020. Polboat Yachting Festival gościł również prestiżowe zagraniczne marki, takie jak Alphastreet, Bavaria, Jeanneau, Nimbus i Windy.

**Premiery i Nowości**

Impreza nie mogła obyć się bez fascynujących premier. W trakcie Polboat Yachting Festival miało miejsce aż 20 premierowych prezentacji różnych modeli jachtów, w tym tych opartych na zrównoważonym rozwoju i ekologicznych rozwiązaniach. Swoją wystawę miała trójmiejska stocznia Green Dream Boats, charakteryzująca się zastosowaniem ekologicznych rozwiązań na rynku jachtowym od wielu już lat. Łodzie firmy łączą zasilanie elektryczne z panelami solarnymi, co pozwala na zerową emisję hałasu i spalin. Co więcej, firmy prezentowały szeroki wachlarz silników elektrycznych, w tym różnego rodzaju silniki elektryczne, np. przyczepne lub montowane pod jednostkami. Firma Vetus, mająca ponad 20-letnie doświadczenie, przedstawiła chłodzony powietrzem napęd elektryczny przeznaczony dla jachtów wypornościowych.

**Pokazy i Rozrywka na Wodzie**

Polboat Yachting Festival to nie tylko okazja do podziwiania pięknych jednostek pływających, ale także do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych pokazach sportów wodnych. Na festiwalu można było obejrzeć spektakularne pokazy akrobacji na flyboardach oraz inne pokazy sportów wodnych, które dostarczyły ogromnej dawki adrenaliny i emocji uczestnikom imprezy.

**Działania Społeczne i Edukacyjne**

Impreza miała także na celu zachęcenie osób zainteresowanych sportami wodnymi do odkrycia nowej pasji. Organizatorzy przygotowali akcję #zostanwodniakiem, która umożliwiała uczestnikom darmowe rejsy jachtami żaglowymi i motorowymi, a także bliższy kontakt z tym fascynującym światem. Była to doskonała okazja dla tych, którzy chcieli spróbować swoich sił na wodzie po raz pierwszy.

**Podsumowanie**

Polboat Yachting Festival już po raz czwarty udowodnił, że Polska ma wiele do zaoferowania w dziedzinie budowy jachtów i łodzi. Impreza przyciągnęła tłumy gości, zarówno entuzjastów żeglarstwa, jak i osób ciekawych nowych doświadczeń. Pokazała również, że branża jachtowa w Polsce rozwija się dynamicznie, łącząc tradycję z innowacyjnością i zrównoważonym podejściem do przemysłu morskiego.

 

Autorem fotografii jest – Piotr Giec


Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia