HOT NEWS:
Plakat wydarzenia
693 0 0
GrubSon i Junior Stress w Inowrocławiu!
Teatr Letni Inowrocław
01.05.2015 (19:00)
Wolny
zobacz wydarzenie
Opis

GrubSon i Junior Stress wystąpią 1 maja w inowrocławskim Teatrze Letnim. Majówka z hip-hopem i dancehallem otwiera cykl imprez plenerowych w Inowrocławiu, który w tym roku będzie bardzo bogaty. Duża gratka czeka młodzież już pierwszego dnia maja. Kiedyś wszystkie miasta rozbrzmiewały dźwiękami pochodów. Teraz Inowrocław będzie tętnił muzyką.

 

Gwiazdami imprezy, która ma być w założeniu cykliczną, będą renomowani wokaliści, którzy w Inowrocławiu jeszcze nigdy nie występowali.

Pierwsza styczność GrubSona z kultura hip-hop i rap odbyła się w 1993 r. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu, który promował ją w rodzinnym Rybniku, prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych.

 

Od tego czasu wokalista sporo nagrywał, zarówno piosenek oficjalnych, jak i tzw. nielegali, które odbijały się szerokim echem w kraju.

Przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom “Nowa fala” oraz “Na szczycie” artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.

 

Na początku marca tego roku ukazał się trzeci studyjny album wokalisty „Holizm”. Promują go 3 single („Złota Kula”, „Sanepid” oraz „Jedna z planet”).

Junior Stress jest jedynym chyba w Polsce nawijaczem, który wychowany został przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego sound systemu – Love Sen-C Music. Sam Junior po mikrofon sięgnął już w podstawówce.

Obecnie wokalista ma na koncie już trzy solowe albumy, a na koncertach występuje ze znakomitymi instrumentalistami z riddim bandu Sun El Band.

Jak już wspominaliśmy, impreza 1 maja ma być z założenia cykliczną, która będzie otwierała sezon plenerowy w Inowrocławiu. Organizatorzy proszą więc już dziś młodzież o sugestie, kogo chcieliby usłyszeć w przyszłym roku.


Komentarze
Partnerzy
Logo CoolturaPLcyfrowydrukSport Factory