HOT NEWS:
Plakat wydarzenia
772 0 0
Gdzie?
Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego z Opera de Paris

zobacz miejsce
Multikino
11.06.2015 (18:00)
Bilety (35 zł)
-

Promocja! Wybrane kawy 15% taniej:

Oferujemy doskonałą mieszankę 100% Arabica z segmentu Specialty Coffee.
Po okazaniu biletu, wybrane kawy 15% taniej.

Zniżka dotyczy wybranych kaw 400 ml - latte, cappuccino, ice latte, americano.
Opis

Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego na Wielkim Ekranie w Multikinie już
11 czerwca w 17 kinach w Polsce. Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia retransmisji nagrania zrealizowanego w 2013 roku w Opera de Paris. Choreografię do spektaklu ułożył Rudolf Nuriejew.

Baśń muzyczna dla dzieci i dorosłych, według bajki francuskiego baśniopisarza epoki baroku Charlesa Perraulta. Niezwykła opowieść o pięknej królewnie, która na skutek okrutnej przepowiedni Wróżki Ognia, zapadła w stuletni sen. Wróżka Wody złagodziła zły czar, obiecując, że po stu latach zjawi się młodzieniec z królewskiego rodu, który przywróci Królewnę do życia. Widowisko zachwyca grą aktorską, ciekawymi i barwnymi kostiumami oraz wspaniale dobraną muzyką, graną i śpiewaną na żywo. Inteligentny dowcip i gra z konwencją usatysfakcjonuje zarówno młodszą jak i starszą część widowni.

 

Balet w trzech aktach z prologiem na podstawie baśni Charlesa Perraulta.

 

Produkcja:

Muzyka – Piotr Czajkowski

Choreografia – Rudolf Nuriejew, Marius Petipa

Scenografia – Enzio Frigerio

Kostiumy – Franca Squarciapino

Oświetlenie – Vinicio Cheli

Opera i Chór – Opera de Paris

Dyrygent – Faycal Karoui

 

Obsada: Étoiles, Premiers danseurs and Corps de ballet

Nagranie zrealizowane w Opera de Paris w 2013 roku.

Godzina rozpoczęcia: 18:00

Czas trwania: ok. 195 min. (Opera: ok 180 min. + ok 5 min. materiałów autopromocyjnych Multikino + przerwa 15 min.).

Napisy: angielskie lub brak w przypadku baletu

Przerwa: 15 min.

 

 

Bilety:

    • 40 zł – bilet normalny
    • 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów)
    • 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
    • 35 zł – ulgowy (z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego)

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

 

 

Nośnik / Technologia: Odtworzenia to projekcje kinowe, realizowane z cyfrowych kopii DCP zgodnych z międzynarodowym standardem kinowym DCI (kopia cyfrowa DCP), standard ten gwarantuje najwyższą jakość obrazu (rozdzielczość HD lub wyższą – 2k, 4k) oraz dźwięku przestrzennego Digital Dolby Surround 5.1. Wydarzenia na żywo realizowane są z wykorzystaniem transmisji satelitarnych. Transmisje realizowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround 5.1. Uwaga. Multikino nie odpowiada za zakłócenia, które mogą być spowodowane czynnikami niezależnymi od Multikino, np. złymi warunkami atmosferycznymi.

 

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Opera de Paris, FraPod

Dystrybutor: Rising Alternative

 

Mecenasem projektu Opera i Balet HD w Multikinie jest firma OSRAM.


 

Streszczenie libretta

Prolog  

W pałacu odbywają się chrzciny  królewny Aurory. Wchodzą damy dworu i mistrz ceremonii, Catalabutte, za nimi para królewska i goście. Wśród nich sześć wróżek, którym przewodzi Wróżka Bzu; każda składa małej Królewnie dar. Wtem do sali wpada złowroga Wróżka Carabosse, rozgniewana, gdyż królewscy rodzice zapomnieli ją zaprosić. Rzuca na dziecko zaklęcie: sprawi ona, że gdy Aurora dorośnie, umrze od ukłucia się w palec.

Na szczęście Wróżce Bzu udaje się złagodzić zły czar: Królewna nie umrze, lecz zapadnie w stuletni sen, z którego zbudzi ją pocałunkiem książę-wybawca.

AKT I

Szesnaście lat później. Trwają przygotowania do obchodów kolejnych  urodzin Aurory. Czujna służba usuwa wszystkie ostre przedmioty, o które mogłaby ukłuć się  dziewczynka. Zjeżdżają książęta- pretendenci do ręki królewny; tańczą z nią kolejno i obdarowują różami. Niespodziewania pojawia się nieznana staruszka, zaciekawia Królewnę przedmiotem, którego ta nigdy nie widziała – wrzecionem. Gdy Aurora bierze je do ręki ,kłuje się boleśnie. Wówczas staruszka zrzuca swój długi płaszcz: kryje się pod nim zła Carabosse, która teraz cieszy się zemstą. Królewna i wszyscy mieszkańcy zamku zapadają w sen. Wszystko zarastają niedostępne krzewy i gęsty las.

 

AKT II

Minęło 100 lat. W lesie wokół zaklętego zamku poluje książę Desiré . Nagle pojawia się przed nim Wróżka Bzu i wyczarowuje obraz Śpiącej Królewny. Książę rusza na jej poszukiwanie i ratunek. Pomaga mu Wróżka Bzu, wprowadza go do pałacu. W jednej z zasnutych pajęczynami komnat  znajdują pogrążoną we śnie olśniewająco piękną dziewczynę. Zachwycony, całuje ją, a pocałunek zdejmuje z niej zły czar. Królewna budzi się. Wraz z nią cały dwór.

 

AKT III

Odbywają się zaślubiny Aurory i Desiré. Rozpoczyna się wielka zabawa, na którą  zaproszono wróżki i wspaniałe postaci z bajek Charlesa Perrault:  rozpoznajemy Czerwonego Kapturka, Białą Kotkę i Kota w Butach, Księżniczkę Florissę, Błękitnego Ptaka…Wszyscy prześcigają się w popisach tanecznych.


Komentarze
Partnerzy
Logo CoolturaPLcyfrowydrukSport Factory