HOT NEWS:
Plakat wydarzenia
600 0 0
Wernisaż wystawy : „Czas – przestrzeń – miejsce”
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
28.05.2015 (18:00)
Wolny
-
Opis

Wystawa będzie prezentowana w dniach 28.05.2015 – 19.06.2015

 

Monika M. Korona (ur. w Warszawie) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), a aktualnie pracuje jako Adiunkt na macierzystej uczelni.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, grafiką projektowo-multimedialną, instalacjami malarskimi, zachowaniem i dokumentacją sztuki współczesnej, animacją komputerową oraz filmem dokumentacyjnym. Monika Korona jest organizatorką wystaw – była kuratorką cyklu Zachować dla przyszłości (2006-2009, 2012) i współautorką serii projektów filmowych Zachować dla przyszłości (2006-2009, 2012).

W 2012 roku Monika Korona wydała publikację „Sztuka dla nas i potomnych Drzewo wiedzy o współczesnych artystach poznańskich – Żywotność sztuki”.

Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: CK Zamek Galeria „Profil” – Poznań, Galeria Ratusz – Inowrocław, CSW Warszawa, Galeria u Jezuitów – Poznań, Galeria Salon Akademii ASP-Warszawa, Duża Galeria MOK – Gniezno, Stara Rzeźnia – Poznań, Galeria Stara Prochownia – Warszawa, Galeria MBWA Leszno, Galeria Wieża Ciśnień Konin, Galeria XX1 Warszawa. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych.

Monika Korona: Prezentowana instalacja malarska jest próbą połączenia malarstwa z przestrzennymi elementami świetlnymi i zastaną przestrzenią galeryjną. Nie ma charakteru zamkniętej całości, bowiem jest też sumą ograniczeń i warunków, jakie niesie ze sobą konkretne zastane przeze mnie miejsce. Wystawa w Galerii Wspólnej jest częścią całorocznego cyklu: CZAS / PRZESTRZEŃ / MIEJSCE 2015, który jest prezentowany w różnych przestrzeniach galeryjnych na terenie całej Polski (m.in. w Poznaniu, Lesznie, Bydgoszczy, Kaliszu, Warszawie)

Malarstwo jest dla mnie nie tylko przestrzenią obrazu, jego głębią, ale również całą przestrzenią, w której obraz się znajduje i w której ulega adaptacji do coraz to innych warunków światła. Przy każdym projekcie zastana przestrzeń jest moją inspiracją, jej światło, układ, ale też jej użytkownik (…)


Komentarze
Partnerzy
Logo CoolturaPLcyfrowydrukSport Factory